Shangrui производи, супериорни избори, претприемнички | Машини Shangrui е професионална сопствени машини за обработка на дрво, добавувачи на опрема за мебел

Јазик
Производи
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Машини Shangrui специјализирани за производство на различни одбор и опрема за производство на мебел од цврсто дрво (машини за обработка на дрво, опрема за производство на мебел), според различните потреби на клиентите за дизајнирање и производство на нестандардни машини (како што се притиснете машина).

Топла прес-машина погодна за средна или мала вештачки одбор за мебел фабрика
Погоден за средни или мали вештачки мебел фабрика за мебел од две обработка фабрики, на топла притискање на лепило мебел панел, градење на партиција, дрвена врата (лепак таа отрактителска плоча и внатрешна кутија) и во различни вештачки одбор: како што е plywoodboard, МДФ, меламин декоративна ткаенина, огноотпорен одбор, метална фолија, вештачко и природно микро тенки дрво, мозаик од природно дрво; исто така може да се користи како дрво сушење израмнување, израмнување, боја декоративно дрво сет
Прилагодено повеќеслојни огноотпорни плочи топла прес-машина употреба за фабрика за мебел
Погоден за средни или мали вештачки мебел фабрика за мебел од две обработка фабрики, на топла притискање на лепило мебел панел, градење на партиција, дрвена врата (лепак таа отрактителска плоча и внатрешна кутија) и во различни вештачки одбор: како што е plywoodboard, МДФ, меламин декоративна ткаенина, огноотпорен одбор, метална фолија, вештачко и природно микро тенки дрво, мозаик од природно дрво; Исто така може да се користи како израмнување на фурнир, израмнување, боја декоративно дрво амбиент.
Прилагодено ладна прес-машина што се користи во фабриката за дрвена врата
Студената притискање: главно се користи во фабриката за дрвена врата, надворешен ѕиден изолација материјал, дрво-базирана фабрика со притискање, израмнување. Направете го тоа во процес на сува лепак, не е лесно да се произведеДеформација и дегуммирање. Широко се користи во фабриката за дрвена врата, саќе, партиција, композитни, по премачкување лепило притискање.Студениот печат е лесен за ракување и лесен за употреба. Целата машина прифаќа структура на канал челик и челична плоча и е заварена како целина. Структурата е цврста. Нафтовиот цилиндар усвојуваСолиден круг челик, annealed, хромирана, стабилна сила, не е лесно да се деформира. Панелот е изработен од алуминиумска легура. За време на превозот на долги релации, панелот е изработен од алуминиумска легураНема да има оштетување. Студениот притисок произведен од нашата компанија има положено CE сертификација и е добро продадена на домашни и странски пазари. Машини Shangrui,Тоа е вашиот единствен избор и симбол на создавање богатство.
Прилагодената големина на табелата со скапоцени камења
Прилагодената големина на табелата за реципрочна пила машина за пила.
Нашата услуга

Машини Shangrui е модерна машинерија за дрво&Мебел Изработка на опрема претпријатие кое интегрира дизајн, развој, производство, инсталација, пред-продажба, продажба и по-продажна услуга.

Со висококвалитетна групна елита, одлична опрема за производство и опрема за тестирање. Проверка на производот, процедурите за контрола на квалитетот се строго подобрени.

Случај
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Концептот на иновации и прагматизам ги повикува машините за Shangrui за да продолжат со побарувачката на пазарот, високо квалитетна развојна технологија, совршена услуга по продажбата и го создадоа квалитетот на Shangrui машинските резерви.

Customizde 650T топла прес-машина производител
Во втората посета на фабриката, генерал Тао и техничарите одлучија притисок на 650T Hot Press, највисоката температура на печатот може да достигне 180 степени. Г-дин Тао е многу позитивен за нашата машина, бидејќи тој се обиде на 400T притиснете во нашата фабрика последен пат. Но, поради појавата, тој никогаш не добил шанса да разговара за деталите на машината. По оваа посета, му дадовме топло добредојде и му го покажаа машинските делови и машините што се произведуваат во фабриката. Од секој дел од челичната плоча, цената е јасно означена и се обезбедува физички приказ. Техничарите го придружуваа цел ден за да разговараат со него и го дадоа најекономичен избор. Дури и појавувањето на бојата на машината, транспортот, инсталацијата и истоварот, исто така, помогнаа да обезбедат различни шеми.
За нас

Shangrui Машини копродукции, Ltd се наоѓа во Шунде, провинцијата Гуангдонг

Машини Shangrui е модерна машинерија за дрво&Опрема за правење мебел (како што се машина за печатот) претпријатие кое ги интегрира дизајнот, развојот, производството, инсталацијата, претпри-продажба, продажба и по-продажна услуга. Со висококвалитетна групна елита, одлична опрема за производство и опрема за тестирање. Проверка на производот, процедурите за контрола на квалитетот се строго подобрени. 


Машини за Shangrui специјализирана за производство на различни одбор и опрема за производство на цврсти дрва (како што се машина за печатот), според различните потреби на клиентите за дизајнирање и производство на нестандардни машини.

Ако имате повеќе прашања, пишете ни
Посветен на обезбедување на корисници со исклучителна технологија и квалитетна услуга.