Шангруи производи, супериорни избори, претприемнички | Шангруи Машини е професионална прилагодена машина за обработка на дрво, добавувачи на опрема за производство на мебел
Јазик
Професионални производители на четиристрана пила MSJ3315X50

Професионални производители на четиристрана пила MSJ3315X50

Shangrui Machinery Co., Ltd. Професионална четиристрана пила MSJ3315X50 производители, Професионално производство на разновидна опрема за производство на мебел од панели и цврсто дрво, според различните потреби на клиентите дизајн и производство на нестандардни машини.


Испрати ПРАВЕЕ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Телефонски:
+86 757-23629696
Е-пошта:
876394352@qq.com
Факс:
+86 757-23629696
Испратете го вашето барање

Предности
1.Шангруи машините ви даваат поинакво работно искуство.
2.Ние постојано ја подобруваме нашата технологија и ги правиме нашите производи подобри за да можете да користите подобри машини.
3. За да играте во професионалниот мебел од панели.
4. Нашите машини можат да направат кабинети, клупи, гардероби, трпезариски маси за вас. Сè додека имате потреби, имаме професионални инженери кои ќе ви ги решат.

Забелешка: машината прифаќа режим на работа со едно копче, NC серво погон, централно позиционирање и четиристрано сечење. Погоден е за преработка и производство на алуминиумски саќе панели, алуминиумски плочи, ПВЦ плочи, дрвени врати и други дрвени плочи со различни спецификации. Тој е ефикасен, брз и заштедува труд. Може да обработува 900-1500 општи чинии секој ден.


        
Етикета со сликички

Екран на допир + PLC контрола + серво погон

        
Дел за пила

Пилањето користи мотор со голема брзина, а засекот е мазен без брус

        
Дел за хранење

Три групи на синхрони ремени се хранат автоматски, стабилни и високи

        
Дел за позиционирање

Пневматски режим на позиционирање во центарот, голем опсег на обработка

        
Дел за прилагодување на ширината

Серво погон со прецизна водилка, прецизно и ефикасно прилагодување на ширината

        
Дел за собирање прашина

Нагоре и надолу во исто време собирање прашина, автоматски уред за дување прашина за да се осигура дека околината за обработка е чиста

        
 Дел за притискање

Повеќе групи на пневматско пресување можат да ја прилагодат положбата на притискање според големината на плочата за да се обезбеди стабилност на обработката на производот

        
Контролен панел

Рачно и автоматско префрлување е погодно. Менито за обработка може да зачува до десет групи. Префрлувањето со еден клуч може автоматски да се прилагоди на поставената големина на обработка.


Максимална големина на обработка3300 X 1500 мм
Минимална големина на обработка1800x900 mm
Максимална дебелина на обработка50 мм
Моќност на моторот на главниот нож на пилатаСетови X4 од 7,5 KW
Брзина на секој главен нож на пилата6000 r/min
Спецификација на главното сечило на пилата305X30X3.0X100T
Вертикално и хоризонтално напојување на пилата Моќност на влечниот моторСетови од 0,75 KW X3
Вертикална и хоризонтална пила ЦПУ серво моторСетови од 0,75KWX4
Брзина на напојување (Регулација за брзина на конверзија на фреквенција)0-30 м/мин
Напојување и празнење на моќноста на моторот (Регулација за брзина на конверзија на фреквенција)0,37KW X3 единици
Вкупна моќност35,25 KW
Напон380 V
Фреквенција50 HZ
Притисок на изворот на воздух0,8 MPa
Тежина4300 кг
Димензии6190X3500X2100 мм


IF YOU HAVE MORE QUESTIONS,WRITE TO US
Just tell us your requirements, we can do more than you can imagine.

Испратете го вашето барање