Шангруи производи, супериорни избори, претприемнички | Шангруи Машини е професионална прилагодена машина за обработка на дрво, добавувачи на опрема за производство на мебел
Јазик
Приспособена повеќеслојна огноотпорна плоча за топла преса на машина за фабрика за мебел

Приспособена повеќеслојна огноотпорна плоча за топла преса на машина за фабрика за мебел

Погоден за средна или мала вештачка фабрика за мебел од табла, две фабрики за преработка, до лепило за топло притискање мебел панел, градежна преграда, дрвена врата (лепете ја таа тенка вештачка плоча и внатрешната кутија) и во различни вештачки табли: како што се иверица, МДФ, украсна крпа од меламин, огноотпорна плоча, метална фолија, вештачко и природно микро тенко дрво, мозаик од природно дрво; исто така може да се користи како израмнување за сушење на фурнир, израмнување, украсно дрво во боја.

Испрати ПРАВЕЕ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Телефонски:
+86 757-23629696
Е-пошта:
876394352@qq.com
Факс:
+86 757-23629696
Испратете го вашето барање

Конфигурација и параметри на главните делови на топла преса:


Табела 3000 * 1300 * 42 Табела 2500 * 1300 * 42
МоторТајвански голи 5,5 kwТајвански голи 5,5 kw
Бензинска пумпаНафтено поле во ТајванНафтено поле во Тајван
Проверете го вентилотCrg-03-50 Тајван нафтено полеCrg-03-50 Тајван нафтено поле

Crg-06-05 Тајван нафтено полеCrg-06-05 Тајван нафтено поле
Електромагнетниот вентилDsg-02-2bz / 220V Тајван нафтено полеDsg-02-2bz / 220V Тајван нафтено поле
Секвенца вентилUg-06 Тајван нафтено полеUg-06 Тајван нафтено поле
Дебелина на топло пресуваната плоча42 мм42 мм
Големина на платформата3000мм * 1300мм * растојание за отворање 100мм2500 mm * 1300 mm * растојание за отворање 100 mm
Цилиндар160 т / 10 бари: дијаметар на прачка 90120 т / 8 бари: дијаметар на прачка 90
Моќ за греење60 kw48 kw
Моќност на пумпата2,2 KW2,2 KW
Број на слоеви3 слоја3 слоја
Насока на работаПритиснете од дното нагореПритиснете од дното нагоре
Димензии4700*1680*23003700*1680*2300
МесаФилм со висока температура на масатаФилм со висока температура на масатаОпис:

Системот на вонредни прописи е прифатлив   

1.Притисок: може да се прилагоди  

2. Големина на маса: може да се прилагоди  

3.Грејна моќност: Прифатлива промена  

4. Растојание на слој: може да се прилагоди

5.Број на слоеви: според барањата на клиентите, еден слој, два слоја, три слоја,... 10 слоеви. Поради ограничувањето на контејнерите, максималното растојание на отворање за извоз е 5 ката, а максималното растојание за отворање за секој кат е 100 mm.   


Употреба на производот:


Погоден за средна или мала вештачка фабрика за мебел од табла, две фабрики за преработка, до лепило за топло притискање мебел панел, градежна преграда, дрвена врата (лепете ја таа тенка вештачка плоча и внатрешната кутија) и во различни вештачки табли: како што се иверица, МДФ, украсна крпа од меламин, огноотпорна плоча, метална фолија, вештачко и природно микро тенко дрво, мозаик од природно дрво; исто така може да се користи како израмнување за сушење на фурнир, израмнување, украсно дрво во боја.  


IF YOU HAVE MORE QUESTIONS,WRITE TO US
Just tell us your requirements, we can do more than you can imagine.

Испратете го вашето барање