Шангруи производи, супериорни избори, претприемнички | Шангруи Машини е професионална прилагодена машина за обработка на дрво, добавувачи на опрема за производство на мебел
Јазик
Прилагодена машина за ладно пресување што се користи во фабриката за дрвени врати

Прилагодена машина за ладно пресување што се користи во фабриката за дрвени врати

Ладна преса: Главно се користи во фабрика за дрвени врати, материјал за изолација на надворешни ѕидови, фабричко пресување на панели од дрво, израмнување. Направете го во процесот на сув лепак, не е лесен за производство

Деформација и дегумирање. Широко се користи во фабриката за дрвени врати, саќе, прегради, композитни, по пресување на лепак за обложување.

Ладната преса е лесна за ракување и лесна за употреба. Целата машина ја прифаќа структурата на каналниот челик и челична плоча и е заварена како целина. Структурата е цврста. Цилиндарот за масло усвојува

Цврст кружен челик, жариран, хромиран, стабилна цврстина, не е лесно да се деформира. Панелот е направен од алуминиумска легура. За време на транспортот на долги релации, панелот е направен од алуминиумска легура

Нема да има кршење. Ладната преса произведена од нашата компанија има положено CE сертификат и добро се продава на домашниот и странскиот пазар. Шангруи машини,

Тоа е вашиот единствен избор и симбол на создавање богатство.


Испрати ПРАВЕЕ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Телефонски:
+86 757-23629696
Е-пошта:
876394352@qq.com
Факс:
+86 757-23629696
Испратете го вашето барањеГолемината на масата може да се прилагоди според барањата  
Мотор на пумпа за масло4KW4KW
Бензинска пумпа11,5r Шимаџу, Јапонија11,5r Шимаџу, Јапонија
Вентил за ослободување на притисокотИталијаИталија
Вентил за одржување на притисокНафтено поле во ТајванНафтено поле во Тајван
Електромагнетниот вентилФошан ШенгјуанФошан Шенгјуан
вентил за гасФошан ШенгјуанФошан Шенгјуан
Големина на платформата 3000мм * 1250мм * растојание на отворање 1000мм2500мм * 1250мм * растојание на отворање 1000мм
Цилиндар50t / 2 цилиндар масло со дијаметар прачка 90mm.50t / 2 цилиндар масло со дијаметар прачка 90mm.
Насока на работаПритиснете надолу од врвотПритиснете надолу од врвот
Димензии2950*1250*36002950*1250*3600
ТежинаОколу 1800 кгОколу 1800 кг
Приспособлив опсегГолемина на платформата 

Ниво на притисок

Големина на внатрешен простор (според максималната големина на контејнерот е 1300 mm)

Автоматско пренесување
Ладна преса: Главно се користи во фабрика за дрвени врати, материјал за изолација на надворешни ѕидови, фабричко пресување на панели од дрво, израмнување. Направете го во процесот на сув лепак, не е лесен за производство

Деформација и дегумање. Широко се користи во фабриката за дрвени врати, саќе, прегради, композитни, по пресување на лепак за обложување.

Ладната преса е лесна за ракување и лесна за употреба. Целата машина ја прифаќа структурата на каналниот челик и челична плоча и е заварена како целина. Структурата е цврста. Цилиндарот за масло усвојува

Цврст кружен челик, жариран, хромиран, стабилна цврстина, не е лесно да се деформира. Панелот е направен од алуминиумска легура. За време на транспортот на долги релации, панелот е направен од алуминиумска легура

Нема да има кршење. Ладната преса произведена од нашата компанија има положено CE сертификат и добро се продава на домашниот и странскиот пазар. Шангруи машини,

Тоа е вашиот единствен избор и симбол на создавање богатство.  

IF YOU HAVE MORE QUESTIONS,WRITE TO US
Just tell us your requirements, we can do more than you can imagine.

Испратете го вашето барање