Производи на Шангруи, одличен избор | Шангруи Машини е професионален снабдувач на приспособени машини за обработка на дрво и опрема за производство на мебел
Јазик

Ладна преса MH3248X50T(60T)

Испратете го вашето барање
ТЕХНИЧКИ ДАТУМ


Максимален притисок50 Т (60 Т)
Големина на работната плоча2500 × 1250 мм
Работете ефикасно1000/1300/1500 мм
Моќност на моторот4,0 kw/5,5 kw
Вкупни димензии2950×1250×2550mm
Тежина (околу)2300 кг
ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

1. Челикот од резервоарот е задебелен со трупот

Телото го прифаќа калапот за заварување со задебелена челична плоча, масата се обработува преку обработка на подемен мелење, телото за третман против корозија и отстранување на 'рѓа, боја против 'рѓа со спреј за целото тело, ефикасно спречување на 'рѓа, и убаво и практично.

2. Строга технологија на заварување

Понатамошното подобрување на стабилноста на секое поврзување на трупот може ефикасно да ја обезбеди стабилноста на употребата на машината, да го подобри работниот век.

3. Интегриран цилиндар за масло

Машината е интегриран цилиндар, за да се обезбеди долготрајна употреба без истекување на маслото, за да се постигне добар ефект на притисок.

4. Цел бакарен мотор

Според големината на конфигурацијата на ударот на целиот бакарен мотор, висока моќност, висока ефикасност, за да се обезбеди континуирано и стабилно работење на машината

5. Контролна табла

Оперативна табла од типот на копче, едноставна и лесна за ракување, опремена со дигитален тајмер за прикажување, манометар на вага, дисплеј и интуитивни аспекти на едноставни и лесни за учење, прекинувач за итно запирање од типот на притискање, итно исклучување, гарантирано

PRODTCT DISPLATИспратете го вашето барање