Шангруи производи, супериорни избори, претприемнички | Шангруи Машини е професионална прилагодена машина за обработка на дрво, добавувачи на опрема за производство на мебел
Јазик
приспособена работа со жици на платформата за подигнување на различни фабрики

приспособена работа со жици на платформата за подигнување на различни фабрики

Платформата за подигнување главно се користи за работа со жици на различни фабрики. Има примена на ожичување на предното подигање и задно спуштање, а исто така може да се користи независно за да се олесни ракувањето со материјалите за обработка. Намалете го значително оптоварувањето на работниците
Оптоварување, донесе погодност за оптоварување операција. Погоден е за масовно производство на разни машини за обработка на дрво. Тоа е незаменлив помошен алат за големи фабрики.

Испрати ПРАВЕЕ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Телефонски:
+86 757-23629696
Е-пошта:
876394352@qq.com
Факс:
+86 757-23629696
Испратете го вашето барање

Големината на масата може да се прилагоди според барањата
Мотор на пумпа за масло2,2 KW
Големина на платформата 2500мм*1300мм
Подигнете го ударот400-1100 мм
Цилиндар2 цилиндри за масло со 3 тони
Димензии2500*1300*400 мм
ТежинаОколу 1000 кг
Приспособлив опсегГолемина на платформата 

Големина на лежиштето

Подигнете ја димензијата
IF YOU HAVE MORE QUESTIONS,WRITE TO US
Just tell us your requirements, we can do more than you can imagine.

Испратете го вашето барање