Шангруи производи, супериорни избори, претприемнички | Шангруи Машини е професионална прилагодена машина за обработка на дрво, добавувачи на опрема за производство на мебел
Јазик
Испрати ПРАВЕЕ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Телефонски:
+86 757-23629696
Е-пошта:
876394352@qq.com
Факс:
+86 757-23629696
Испратете го вашето барање
Детали за производот


Пила со повеќе сечила
MJ1300 - целосен дисплеј
Пила со повеќе сечила
MJ1300 шоу во живо
Пила со повеќе сечила
Целокупен приказ на mj1300 со маса за подигнување


Фотоелектричен прекинувач за заштита со повеќе пили

Shangrui Machinery Co., Ltd. се наоѓа во Шунде, провинцијата Гуангдонг, специјализирана за производство на разновидна опрема за производство на мебел од табла и цврсто дрво, според различните потреби на клиентите за дизајнирање и производство на нестандардни машини.


      
Моќна комбинација на пила со повеќе сечила

Производите добро се продаваат низ целиот свет. Шангруи е модерно претпријатие кое интегрира дизајн, развој, производство, инсталација, претпродажба, продажба и постпродажна услуга. Со висококвалитетна групна елита, одлична производствена опрема и опрема за тестирање.


      
Машини Шангруи
Пила со повеќе сечила за производи и сервисни материјали на Шангруи
        
Пила со повеќе сечила

Заштитен уред против скокање за пила со повеќе сечила

        
Пила со повеќе сечила

Сечило за пила со повеќе сечила и решеткаст ракав

        
Пила со повеќе сечила

Склоп на вретено и сечило за пила со повеќе сечила


        
Пила со повеќе сечила

Повеќеделна ролери и мостна плоча

        
Пила со повеќе сечила

Сечилото на пилата и валјакот

        
Пила со повеќе сечила

Контролен панел


Тешка пила со повеќе сечила MJ1300XD5


Вкупни димензии 2300*1760*1200 мм
Вкупна моќност на целата машина 32,2 kw (моќност на моторот на вретеното 30 KW, моќност на моторот за напојување 1,5 kw)
Вретено на пила со повеќе сечила Моќноста на моторот е 30 kW. Главното вратило е долната пила, која може да се подигне
Мотор за хранење Регулација на брзина без столб 0-12m/min, моќност 2,2kw
Дебелина на обработка 5-50 мм
Ширина на обработка 1260 мм
Минимална должина на обработка 650 мм
Големина на сечилото Дијаметар 255мм * 85мм
Дијаметар на вретеното 85мм со приклучок
Број на ролери Првите четири и последните три
Дијаметар на отворот за вшмукување 150 мм


Тешка пила со повеќе сечила MJ1300XD3


Вкупни димензии 2300*1760*1200 мм
Вкупна моќност на целата машина 23,5 kw (моќност на моторот на вретеното 22 kw, моќност на моторот за напојување 1,5 kw)
Вретено на пила со повеќе сечила Моќноста на моторот е 22 KW. Главното вратило е долната пила, која може да се подигне
Мотор за хранење Регулација на брзина без чекори 0-12m/min, моќност 1,5kw
Дебелина на обработка 5-30 мм
Ширина на обработка 1260 мм
Минимална должина на обработка 650 мм
Големина на сечилото Дијаметар 205мм * 74мм
Дијаметар на вретеното 74 мм без приклучок
Број на ролери Првите три последните три
Дијаметар на отворот за вшмукување 150 毫米


IF YOU HAVE MORE QUESTIONS,WRITE TO US
Just tell us your requirements, we can do more than you can imagine.

Испратете го вашето барање